Klinik Programı İle

Medula ile eş zamanlı olarak çalışır, anında hasta kayıt ve sevk bilgilerini Medula'ya gönderir.

Ve her şey elinizin altında..Bu programda

Klinik programı ile neler yapabilirsiniz

Hasta Kayıt Modülü:

Hastanın hastaneye gelişi sırasında kaydının yapılmasını, gerekli kayıtların tutulmasını ve hastaların yada hasta yakınlarının hastaneye geldiklerinde danışma amacı ile her türlü işlemin takip kolaylığını sağlar.
Müracaat eden her hastanın genel kimlik bilgileri, öz ve soy geçmişi, ev ve telefon bilgileri ile varsa sevk eden kuruluş bir hasta numarasına bağlı olarak tutulmaktadır.
Hastanın rahatsızlığı ile ilgili bölüme ve gerekli tüm birimlere yönlendirilmesi otomatik olarak yapılabilmektedir. Hastaya yapılan işlemler ayrıntılı dökümü, randevu listeleri, fatura basımı yapılabilmektedir.


Laboratuvar Modülü:

Hastanın kimlik bilgilerini aldığınızda sistem size otomatik olarak sıradaki dosya numarasını verecektir. Doktorun Hastaları için istekleri “HASTA KABUL” ve/veya “HASTA YATIŞ” bölümlerinden yapıldıktan sonra hastanın örnekleri laboratuara ulaşır. Kimlik bilgileri ve hastalardan istenen tetkikler Laboratuar Modülüne yüklenir.
Her istek onaylanır ve hastadan alınan her bir örnek tüpünün üzerine bir barkot etiketi yapıştırılır. Bu barkot etiketi yalnızca o örneği ifade eder.
Örneğin:Ayşe Varlık adlı hastadan CBC (Hemogram/Kan Sayım), Biyokimya, Hormon(immünoloji/seroloji) için örnek alınsın. Bu örneklerin her birine, hastanın her örneğini ifade eden 123456 numaralı barkot etiketi yapıştırılır.
Bu etkiktler Laboratuar Modülünden Onaylandığında, Otomatik olarak On-line cihaz sistemine geçer, İlgili Tetkikler ilgili cihaz modüllerine Otomatik olarak aktarılır.
Sonuçları girilen ve sonuçlananlar bu labratuvar kabul listesinden gözlenir


Medula Modülü:

Nokta Yazılım Modula ile eş zamanlı olarak çalışır, anında hasta kayıt ve sevk bilgilerini Medula'ya gönderir ve hastanın kabulu uygunsa Takip Numarasını alır.Bu numara ile hastalarınıza hizmet ekleyebilir, bunları medulaya fatura edebilirsiniz. Ödeme Onaylarını ve fatura bilgilerini kayıt yapabilirsiniz.
Bu program da yardımcı işlemlerle Meduladaki tüm hasta bilgilerini ve hizmetlerinizi takip edebilirsiniz
Bu Program ile güncel olarak medula ile bağlantılı olursunuz ve değişiklikleri anında sisteminizde görürsünüz.


Neden Nokta Yazılım ?

Yeni Nesil Klinik Programımız Medula ile eş zamanlı olarak çalışır, anında hasta kayıt,sevk,rapor ve reçete bilgilerini Medula'ya gönderir.E-imzanız ile hızlıca işlem yapmanız için tasarlanmıştır.


Özellikler

  • Hasta Kayıt Modülü
  • Laboratuvar Modülü
  • Medula Modülü
  • Poliklinik Modülü
  • Radyoloji Modülü
  • Tanımlamalar Modülü
  • Muaynehane Modülü

Medula Nedir ?

MEDULA, sağlık hizmeti veren kuruluşların, GSS kapsamında olan hastalarının provizyon, ücretlendirme ve tahakkuk işlemlerinin SGK ile entegre ve eş zamanlı olarak gerçekleştirmesini sağlayan sistemdir.
NOKTA YAZILIM hastane sahiplerine mali yük getirmeyen, Sağlık Bakanlığının getirdiği yeniliklere ve Medula sistemine birebir uyum sağlayan, yöneticilerine esnek ve parametrik raporlama sistemi ile son derece yardımcı bir yazılımdır.

E-İmza Nedir ?

Elektronik imza, elektronik ortamda hazırlanan dokümanları imzalamak için kullanılan bir elektronik koddur.
Güvenilirliği şifrelenmiş olmasından kaynaklanır. Elektronik imza sistemi, şifrelenmiş verileri gönderen bilgisayar ile bu şifrelemeyi çözebilen alıcı bilgisayar arasında çalışır.
Gönderenin şifreleme işlemi ile alıcının doğrulama işlemi, verinin güvenli bir kaynaktan geldiğini gösterir. Bu iki taraflı işlem elektronik imzayı tamamlar.

Güncelleme İmkanı

Programlarımız; yeni bir ekleme yapıldığında internetten güncellemeyi otomatik olarak çeker ve uygular.Ek bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Çoklu Kullanıcı Desteği

Programlarımızı birden fazla bilgisayarda farklı kullanıcılar ile aynı anda kullanabilirsiniz.

Yetki Hakkı

Programlarımızda yetkili kullanıcılarınızdan girerek diğer kullanıcıların erişimlerini sınırlayabilirsiniz.Sadece kendi alanları ile ilgili bölümleri görmelerini sağlayabilirsiniz.

Medula Desteği

Programlarımız medula ile entegre çalışmaktadır.

Yedekleme İmkanı

Programlarımızda verilerin kaybolması ve bilgisayarınıza birşey olması durumunda sorun yaşamamanız için programın yedeğini alma imkanını sunmaktadır.

Raporlama Olanağı

Hasta Kayıtlarını raporlayabilirsiniz. Kurumların raporlarını yapabilirsiniz.Klinik programımızla SGK ya fatura gönderebilirsiniz..