E-REÇETE GÖNDERİM SORUNU

E-Reçete Dosyalarının Güncellenmesi

 

-          Açılmış olan e-imza programı varsa kapatınız.

 

 

-          Aşağıdaki linkten imza.exe dosyasını indiriniz ve C: sürücüsü içerisinde NOktav3 klasörü içinde e-Imza klasörü içerisine kopyalayınız.  Kopyaladığınız dosyanın adının imza olmasına dikkat ediniz. İmza (1) , imza (2) olarak indirilen dosyaların ismini değiştirerek belirtilen klasöre kopyalayınız.

 

https://www.noktayazilim.net/imza.exe

 

-          BU İŞLEMLERİN ARDINDAN E-REÇETE DOSYASI BAŞARIYLA GÜNCELLENMİŞ OLACAKTIR.  E-REÇETE KULLANIMINA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ.

NOT:

Bu işlemlerin ardından hala hata alıyorsanız bilgisayarcınızla görüşerek Microsoft .NET 4.5 veya üzeri bir versiyonun yüklenmesini sağlayınız.

 

 

 

HİZMET KAYDETME, HİZMET OKUMA SORUNU

Internet Seçeneklerinden TLS 1.2 Ayarının Yapılması

 

-          İNTERNET SEÇENEKLERİ ekranını açınız. Resimde gösterildiği gibi INTERNET EXPLORER programınızı açarak bu işlemi yapabilirsiniz.

 (Windows 7 ve üzeri versiyonlarda başlat çubuğunu açıp “İnternet Seçenekleri” yazarak da aratabilirsiniz. Açamadığınız taktirde bilgisayarcınıza danışınız.)

 

 

 

 

-          Gelen ekranda GELİŞMİŞ seçeneğini seçiniz. Ve ardından gelen ekranda listeden TLS 1.2 Kullan seçeneğinin işaretleyiniz. Ardından sırasıyla UYGULA ve TAMAM butonlarına tıklayınız.

 

 

 

NOT: Windows XP İşletim sistemi sahibi olan kullanıcılarımızın kesinlikle en az WINDOWS 7 sürümüne geçilmesini sağlayınız.

NOT: Yukarıdaki işlemleri yapamadığınız taktirde bilgisayarcınızla iletişime geçiniz.