HİZMET KAYDI DEĞİŞİKLİKLERİ DUYURUSU

 

Nokta Yazılım Diyaliz uygulamamızda müşteri ihtiyaçlarının daha kolay karşılanması ve aynı zamanda Sağlık Bakanlığı ve SGK verilerinin daha tutarlı gönderilebilmesi için bazı değişiklikler yapılmıştır.

NOT: Diyaliz uygulamasında artık tüm hizmetler medulaya kaydedilmeden önce program otomatik olarak gönderilmesi gereken eNabız verisini göndermektedir. Ancak verilerin gidebilmesi için mutlaka hastanın eNabız Hasta Kayıt paketi gönderilmiş olmalıdır.

 

1.      Toplu Seans Girişi ekranı Toplu Hizmet Kaydı olarak değiştirilmiş ve bu ekrandan artık hem seans gönderimi hem de tahlil gönderimi yapılabilecektir.

SEANS GÖNDERİMİ:

Halihazırda kullanılan bu fonksiyonda tarih aralığı seçip listeledikten sonra hastalarınızı seçip sağ tıklayarak medulaya kaydedebilirsiniz.

 

 

TETKİK GÖNDERİMİ:

Bu ekrana yeni eklenen tahlil Gönderme işlemi için TETKİKLER sekmesine geçip tarih aralığını seçip LİSTELE butonuna tıklayınız. Bu tarih aralığında geliş açılan tüm hastalarınız ekrana listelenecektir. İster tek satır seçip sağ tıklayıp gönderebilir, ister CTRL tuşuna basılı tutarak istediğiniz hastaları seçip gönderebilir, isterseniz de CTRL + A ile tüm hastalarınızı seçip gönderebilirsiniz..

 

 

 

2.      Hizmet kayıtlarının tek bir ekrana taşınması sonucu hasta kartında sağ tıklama menüsünde bulunan Tüm Hizmetleri Kaydet seçeneği kaldırılmıştır.

 

 

3.      Hizmet Kontrol ekranında sağ tıkta bulunan Hizmet Kaydetme fonksiyonları kaldırılmış olup bu ekran amacına uygun olarak sadece hizmet kontrolü yapabilmek için kullanılacaktır. Bu ekranda sağ tıkta bulunan seçeneklerle Hasta kartı ve Tedavi Kartı gibi seçeneklere kolayca erişim sağlayabileceksiniz.